Majd akkor írok róla részletesebben, ha a regényt is elolvastam, és akkor lesz összehasonlító elemzés meg minden, most csak annyit, hogy szerintem nem érdemes megnézni, nagyobb a füstje, mint a lángja.
UPDATE:
A regény utolsó 30 oldalát nem olvastam már el, mert az is biztos csak ilyen marhapásztor-bölcselet (cowboy-wisdom), amit ugyan a film ironikusan kezelt, de ez kb. olyan, mint amikor egy standup-komikus mond egy rossz viccet, és azon kell nevetni, hogy milyen rossz. És Javier Bardem figurája is ilyen volt: hátborzongató vagy kikacsintós? Persze, tudom, kétértelműség, dekonstrukció, fricska a nézőnek, de a végeredmény az, hogy közönyösen néztem az elejétől a végéig. Mit is tettek hozzá a Coenek a regényhez, ami maga is olyan, mint egy film forgatókönyve? Egy harci kutyás üldözést, egy tévében visszatükröződő kanapét, egy tejet lefetyelő macskát, egy mexikói lakodalmas-zenekart...
Ok, azért szerettem a sivatagot meg a texasi akcentust, és szerettem a film tempóját, a sürített levegős palack által kiadott hangot, meg azt a kérlelhetetlen meggyőző erőt, amivel Chigurh el tudja magyarázni az áldozatainak, hogy nincs választásuk.
Lehetséges, hogy igaz, amit az imdb írt: a film közben egyáltalán nincs zene? Vicces, még azt is írja, hogy a három főszereplő: Moss, Bell, és Chigurh közül semelyik kettő nem szerepel egyszerre a vásznon.
Nem vénnek való vidék
2008.03.12. 10:16 Bazsa_a_filmkritikus
Szólj hozzá!
Címkék: persze trivia elidegenítő regényből akcentus megkomponált kikacsint nincs zene
A bejegyzés trackback címe:
https://azalomtudomanya.blog.hu/api/trackback/id/tr24377503
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.
Nincsenek hozzászólások.
